Historie vozidla:

Jedná se o sportovní kupé Chevrolet Corvette ve verzi Collecors Edition, keré byly vyrobeny v 6.759 kusech. Od ostatních modelů z roku 1982, t.j. posledního roku výroby Corvette C3, se odlišovaly jinou barevnou kombinací jak exteriéru, tak i interiéru, speciálními disky kol a vyklápěcím skleněným krytem zadního odkládacího prostoru. Automobil byl dovezen přes Holandského dovozce v roce 2018.

 


Výbava:

Jedinou motorizací roku ’82 byl nový motor 350 Crossfire, kdy bylo u Corvette poprvé použito elektronické vstřikování paliva. Stejně tak byla nově použita automatická 4-stupňová převodovka s rychloběhem. Auto je vybaveno všemi v tehdejší době volitelnými vymoženostmi, t.j. elektricky ovládaná okna i zrcátka, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, klimatizace, odmlžování zadního okna, rádio s digitálními hodinami a elektricky výsuvnou anténou, centrálním zamykáním, posilovači řízení i brzd, alarmem, atd.


 

Stav vozidla:

Vůz je ve zcela původním, výborně zachovalém stavu bez jakékoli koroze a známek po havárii. Má přesné řízení, převodovka řadí zcela plynule, zvuk i zátah motoru je perfektní. Interiér je velmi zachovalý, všechny přístroje jsou plně funkční, zkrátka tak jak to má být.

 

Zvláštnosti:

Jedná se o v dnešní době již málo viděný model Corvette s velmi nízkým počtem vyrobených kusů, který byl do nedávné doby tak trochu sběrateli přehlížen, ale v současnosti se jeho cena začíná zvyšovat a tak představuje i zajímavou finanční investici do budoucna.

 

Chevrolet Corvette - Collectors Edition (1982)